Kontaktujte nás: +421 948 707220

O Life Fitness

Life Fitness

What we live for.

Life Fitness je americká značka, ktorá je svetovou jednotkou v predaji komerčných fitness zariadení. V portfóliu tejto značky nájdete širokú škálu zariadení, ktoré dokážu pokryť celý segment zákazníkov od začiatočníkov až po profesionálnych atlétov.

Už viac ako 45 rokov sa spoločnosť  Life Fitness venuje vytváraniu fitness riešení, ktoré sú prínosom tak ako pre komerčné fitness centrá tak aj pre samotných cvičiacich. Misiou značky je, aby udržali ľudí po celom svete aktívnych prostredníctvom svojich kardio a posilňovacích zariadení.

Všetko sa začalo s Lifecycle precvičovacím bicyklom, ktorý bol vôbec prvým elektronickým zariadením svojho druhu. Vynašiel ho doktor Keene Dimick, chemik, ktorého cieľom bolo zlepšiť účinnosť svojho cvičenia.

Inovácie

Inovácia v spoločnosti Life Fitness sa začína ideou a produktovým konceptom a končí až vtedy, keď nový produkt opustí priestory skladu a smeruje k zákazníkovi. Základom skvelého dizajnového riešenia je spojenie inteligentného konceptu a simplicity, tak aby každé zariadenie prinieslo konečnému užívateľovi to radosť a ľahkosť pri používaní.  S dôrazom na estetiku a funkčnosť je každé zariadenia premyslene skonštruované z veľkej časti na báze poznatkov interakcie cvičiacich so zariadeniami.

Kvalita

Life Fitness výrobky patria medzi najkvalitnejšie a technologicky najinovatívnejšie, čoho dôkazom je 130 celosvetových patentov. Vytvoriť kvalitný produkt, ktorý zároveň prinesie nezabudnuteľný zážitok pre cvičiacich, je otázka dlhoročnej praxe, poznatkov z výskumu ale aj pozorovania iných produktov z rôznych odvetví.

Biomechanika

Spoločnosť Life Fitness bola prvým výrobcom v oblasti fitness, ktorá videla potrebu a vytvorila prvé laboratórium na testovanie biomechaniky a následne začala s testami , kde pozoruje proces pohybu a námahy cvičiaceho. Výsledky týchto testov  sú ideálnym základom vytvárať produkty, ktoré spĺňajú tú najvyššiu úroveň komfortu a efektivity.

Life Fitness Academy (LFA)

Life fitness okrem produktov ponúka svojím klientom širokú škálu vzdelávacích kurzov , prostredníctvom Life Fitness Academy. Cieľom spoločnosti je, aby bola najlepšou voľbou vo fitness priemysle nielen kvalitou svojich výrobkov ale aj výnimočným štandardizovaným fitness vzdelávaním, akreditovaným globálnymi certifikačnými orgánmi na celom svete.