Kontaktujte nás: +421 948 707220

Technogym

Technogym 

Svetový líder inovácií a trendov vo sfére wellness a fitness.

Zariadenia tejto talianskej značky nájdete v 65 000 centrách a viac ako v 200 000 domácnostiach po svete a odhaduje sa, že denne cvičí na produktoch tohto giganta až 35 miliónov ľudí.

Kvalita značky Technogym hovorí sama za seba. Už v roku 2000 bol Technogym vybratý ako oficiálny dodávateľ pre olympijské a paraolympijské hry v Sydney. Nasledovali Atény 2004, Turín 2006, Peking 2008, Londýn 2012 či Rio 2016.

História

Značku Technogym založil v roku 1983 vtedy len 22-ročný Nerio Alessandri, ktorý spojil svoju vášeň pre šport a cvičenie so svojim vzdelaním z priemyselného dizajnu. Prvé stroje navrhol a skonštruoval v rodinnej garáži so svojim bratom Pierluigim.

Začiatkom 90.rokov definoval wellness koncept ako životný štýl, ktorý sa zameriava na zlepšenie života vďaka pravidelnej fyzickej aktivite, zdravej výžive a pozitívnemu mentálnemu prístupu k životu. Išlo o taliansky koncept, ktorého korene môžeme nájsť už v starovekom rímskom prísloví „mens sana in corpore sano“ – „zdravá myseľ v zdravom tele.“

Dizajn a inovácie

Všetky produkty sú navrhované v Taliansku. Vyznačujú sa atraktívnymi tvarmi, farbami, funkčnosťou a kvalitnými materiálmi, ktoré sú príjemné na dotyk. Kombinácia funkčnosti a dizajnu má zabezpečiť čo najlepší užívateľský zážitok, k čomu prispieva aj intuitívna obsluha zariadení. Za kvalitnými a inovatívnymi riešeniami stojí tím odborníkov, ktorí spolupracuje s prestížnymi univerzitami a výskumnými centrami po celom svete, výsledkom čoho je 142 medzinárodných patentov. 150000 hodín rozvojových prác definuje túto značku ako najinovatívnejšiu na svete a právom je považovaná za jednotku vo svete fitness zariadení.

Kvalita

Počas 30-ročného pôsobenia prešli zariadenia niekoľkonásobnými inováciami, ktoré sú garantom ich kvality a dlhej prevádzkovej životnosti. Technogym aplikuje vo výrobných a administratívnych procesoch v spolupráci s dodávateľmi medzinárodne uznávané štandardy. V tejto súvislosti treba vyzdvihnúť certifikáty:

certifikát manažérstva kvality ISO9001 a ISO13485,
certifikát environmentálneho manažérstva ISO14001
certifikát systému manažérstva BOZP podľa OHSAS18001.
medzinárodný certifikát kvality ISO 9001.