Kontaktujte nás: +421 948 707220

Proces repasovania

Repasovanie strojov

Cieľom našej spoločnosti bolo dostať repas strojov na tú najvyššiu úroveň

V našej spoločnosti sa snažíme o tzv. kompletný repas,
pri ktorom sa k zákazníkovi dostáva stroj, ktorý nie je len vo výbornom vizuálnom ale hlavne v technickom stave. Kvalita repasovania, obnovovania strojov je našou najväčšou prioritou.
Počas 8-ročného pôsobenia našej spoločnosti sa v našej dielni kompletne repasovalo takmer 1000 strojov! Každý jeden z nich prešiel rukami nášho odborného personálu. Práve vďaka dlhodobej praxi a odbornosti si dovoľujeme tvrdiť, že na Slovensku a v Čechách, dosahujeme najvyššiu úroveň repasovania profesionálnych fitness zariadení.

Proces repasovania prebieha v 6 základných krokoch.

Kompletná demontáž stroja

Každý stroj sa kompletne demontuje a následne sa vykonáva zápis technického stavu jednotlivých častí a súčiastok. Táto analýza je nevyhnutná pre ďalšie fázy kde dochádza k samotnému jadru repasu.

Čistenie častí a súčiastok stroja

Všetky súčiastky stroja, ktoré prešli technickou kontrolou a sú vhodné na ďalšie používanie sa dôkladne prečistia.

Výmena opotrebovaných častí za nové

Jednotlivé súčiastky, ktorých technický stav nie je vhodný na ďalšie použitie sú kompletne nahradzované novými komponentami. Okrem toho, že sú vymenené za nové je dôležitým faktorom aj to čím sú nahradzované pôvodné komponenty. Všetky ložiská ktoré meníme, nahrádzame ložiskami ešte kvalitnejšími – tým najlepším čo trh ponúka, a to nemeckými FAG alebo japonskými KOYO. Keď sa mení pás – používajú sa len originály priamo od producenta ktorý zásobuje najväčších výrobcom ako Technogym, nie lacnejšie druhy s omnoho menšou kvalitou a výdržou. Všetky ostatné diely používame originálne od jednotlivých výrobcov (Technogym, Star Trac).

Lakovanie

Z kovových častí stroja sa odstránia staré nátery, hrdza a ostatné vzniknuté nezrovnalosti. Plastové časti sa takisto očistia, prasknuté časti sa odstránia a vyrovnajú sa všetky prehyby. Takto pripravené diely smerujú do lakovne, kde sa dôkladne nastriekajú a potom prechádzajú do špeciálnej odprašenej miestnosti, kde sa sušia. Pri farbení strojov používame len kvalitné farby, ktoré sa využívajú v automobilovom priemysle.

Diagnostika elektroniky

Dôležitou súčasťou moderných kardio strojov je aj elektronika. Ako jediná spoločnosť robíme v procese repasovania aj diagnostiku elektroniky, kde pri menších poruchách sa závady odstránia, pričom pri väčších poškodeniach sa vymenia kompletne základná doska alebo celý display.

Poskladanie a testovanie stroja

Takto pripravené diely smerujú do montážnej dielne, kde sa celé zariadenie znovu poskladá, pričom aj jednotlivé súčasti aj celý stroj sa kompletne testuje. Následne je pripravený na expedíciu klientovi v 100% stave.

PRÍKLADY REPASOVANÝCH STROJOV

Repas bežeckého trenažéra TECHNOGYM EXCITE RUN 700

– celý stroj sa kompletne demontuje
– všetky časti si precízne vyčistia
– nanovo sa lakujú nosné stĺpy displeja
– nanovo sa lakujú bočné kovové lišty, dávajú sa nové nálepky (EXCITE)
– nanovo sa lakujú spodný a vrchný kryt motora (vpredu)
– nanovo sa lakujú plastové lišty – stupadlá – následne sa ešte priskrutkujú ku konštrukcii aby sa nelámali
– nanovo sa lakuje zadný plast
– menia sa ložiská v oboch valcoch (najkvalitnejšie ložiská: nemecké FAG, resp. japonské KOYO)
– menia sa ložiská v motore (najkvalitnejšie ložiská: nemecké FAG, resp. japonské KOYO)
– mení sa remeň (ktorý spája motor s predným valcom)
– mení sa gumený pás
– najmodernejší bezúdržbový pás s extra dlhou životnosťou (špičková kvalita)
– mení sa laminátová vrstva na behacej doske stroja
– všetky diely, ktoré podliehajú opotrebenie sa menia za nové (napr. kolieska, zdvihový motor, riadiaca jednotka, stop tlačidlo, atď …)
– Stroj sa následne testuje, aby prišiel zákazníkovi ozaj v 100% stave.